EEG-BIOFEEDBACK

EEG-biofeedback/neurofeedback  to  naukowa  metoda  treningu  mózgu,  podczas  której uczysz się świadomie przełączać ze stanu rozkojarzenia do stanu skupienia uwagi, ze stanu rozluźnienia do zapału do pracy, ze stanu rozdrażnienia do uspokojenia i wyciszenia. Trening pozwala uzyskać  kontrolę nad czynnością bioelektryczną mózgu (samokontrola), a przez to poprawić Twoje codzienne funkcjonowanie:, m.in. poprzez usprawnienie pamięci, zwiększenie koncentracji  uwagi, a jednocześnie obniżenie  poziomu  stresu i umiejętność wyciszenia i relaksacji. Badania naukowe wykazały, że efekty treningów EEG-biofeedback są długotrwałe i całkowicie bezpieczne, a w odróżnieniu od farmakoterapii nie wywołują skutków ubocznych.

Aparatura do neurofeedback pozwala na bieżący podgląd wytwarzanych przez Twój mózg fal elektrycznych (zapis EEG), a specjalne oprogramowanie nagradza wytwarzanie przez Ciebie pozytywnych   wzorców  tych  fal.  Na   bieżąco otrzymujesz  informację  zwrotną o osiąganych parametrach i starasz się  świadomie  modyfikować  nieprawidłowe  funkcje, a tym samym uzyskać stan równowagi fizycznej i psychicznej.

Metoda treningu pracy mózgu została stworzona przez naukowców NASA jako trening dla astronautów. Od wielu lat jest także wykorzystywana przez jednostki wojskowe, ośrodki  szkolenia pilotów i sportowców oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest duża sprawność umysłu, odporność na stres i szybkość decyzji.

Jakość naszego życia zależy od działania naszego mózgu – zrób wszystko  by działał lepiej.
Podejmij trening z EEG-Biofeedback i osobistym trenerem.